CPA Danışmanlık
ISO 14001:2015

ISO 14001:2015 Nedir?

Uluslararası Standardizasyon Kuruluşu(ISO), her 5 yılda bir standartları gözden geçirmekte, ihtiyaçlar doğrultusunda revize etmekte ve ilgili taraflar için kullanışlı hale getirmektedir. ISO Belgesi ise ilgili kuruluşun standartları uluslararası kabul görmüş bir yönetim sistemine uygun olarak sevk ve idare edilen bir yönetim anlayışının sonucunda ortaya koyduğunun ve dolayısıyla kuruluşun hizmetin sürekliliğini sağlanabileceğinin güvencesini belirler. 

ISO 14001:2015 Standardı Çevreyi korumayı amaç edinen, toprağa, havaya, suya verilen zararın minimum düzeye indirilmesini mümkünse tamamen ortadan kaldırması için var olan sistemler bütünüdür. İşletmeler çevre kirliliğini azaltarak, enerji ve kaynak tüketiminin azaltılmasını sağlayarak, atık ürünlerini geri kazanım sağlayarak üretim maliyetlerinin düşürülmesine ve çevreye duyarlı pazarlara girebilme fırsatı sağlamaktadır. ISO standartları her ne kadar gönüllülük esasına bağlı olsa bile yaygın olarak kabul görmüş olması ve bir çok ticari faaliyetlerde zorunlu hale gelmiştir. Son zamanlarda şirketlerin çevresel performansları ile ilgili müşterilerin talep ve beklentileri sürekli bir artık göstermektedir. 

 ISO 14001 :

 • Ulusal ve uluslararası mevzuata uygunluk sağlar.
 • Atık miktarını minimum düzeyde tutulmasını sağlar.
 •  Ulusal ve uluslararası rekabet gücü sağlar.
 • Daha az enerji tüketimi sağlar.
 • Daha az atık miktar oluşmasını sağlar.
 • Doğal kaynakların doğru kullanımıyla kaynakta tasarruf sağlar.
 • Mesuliyetle sonuçlanan olaylar azalırken, sigorta maliyetlerinde de düşüş sağlar.
 • Firma da potansiyel tehlike durumlarına karşı hazırlıklı olunacağından can ve mal kaybıyla sonuçlanan durumların azaldığı görülür.
 • İzin ve yetki belgelerini almakta kolaylık sağlar.
 • Çevre yönteminde alınan bu sorumluluklar, müşteri güven ve bağlılığını artırır.

NEDEN CPA?

CPA Danışmanlık Hizmetleri, yönetim sistemi standartlarının uygulamasını daha verimli kılmak üzere deneyimli ve uzman kadrosuyla eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekte, aynı zamanda firma içi eğitim ve danışmanlık faaliyetlerinin içeriklerini ve aşamalarını kuruluşların ihtiyaçlarına göre yeniden düzenleme ve tasarlama esnekliğini gösterebilmesiyle öne çıkmaktadır. Verdiğimiz hizmetlerimizle, müşterilerimize özel çözümler üretip, çalıştığımız kurumların tüm yönetsel problemleriyle ayrıntılı olarak ilgilenirken tasarladığımız tüm uygulamaların içinde bizzat yer alıyoruz. Sağladığımız her katkının arkasında 16 yıllık tecrübemiz ve referanslarımız bulunmaktadır.

Kurumların doğma, büyüme, olgunluk ve küçülme gibi tüm evrelerinde rekabet gücünü artırmak, kaynak kullanımını geliştirmek, organizasyonun doğru ve istenilen şekilde çalışmasını sağlamak için önceden planlanmış ve detaylandırılmış çalışma programlarıyla hizmet veriyoruz. Periyodik raporlama sistemi ile çalışarak üst yönetimin sürekli bilgilendirilmesini sağlayıp, geri dönüş bilgilerini tespit ederek gerekli noktalara iletiyoruz. Çalıştığımız kurumların hedeflerinin doğru belirlenmesini sağlayarak, hedefe ulaşmak için ilerlenen yolda gerek çözüm önerileri, gerek uygulamalar, gerekse dokümantasyon çalışmaları ile yardımcı oluyoruz. Ulusal ve uluslararası gelişmeleri takip edip, bilgi aktarımında bulunmak da verdiğimiz diğer hizmetler arasında yer alıyor

Belgelendirme ve Denetim Hizmetlerimiz

ISO, IATF, GOST-R, CE ve HELAL belgelendirmeleri konularında sunduğumuz hizmetleri görmek ister misiniz?

Danışmanlık Hizmetlerimiz

Danışmanlık hizmetlerimizi inceleyin. Siz işinize odaklanın biz çözümler sunalım.

Bizimle İletişime Geçin

Aklınıza takılan soruları yanıtlamamızı ister misiniz?

15 +
Yıllık Tecrübe
250 +
Mutlu Danışan
500 +
Eğitim Organizasyonu

Bizimle İletişime Geçin

İletişim formumuzu doldurup bize mesajınızı iletebilirsiniz.

Adres:

Tepecik Mahallesi Feridun Özbay Cad. Emrullah İş Hanı No:5 Kat:2 İzmit / Kocaeli / TÜRKİYE

  "Her başarı, deneme kararıyla başlar."
  John F. Kennedy
  "Eğer kendinize inanmazsanız kimse sizin yerinize bunu yapmaz."
  Kobe Bryant
  "Fikirler kolaydır, uygulamak zordur."
  Guy KAWASAKI